Saturday 02 March 2024

1 USD до GMD - САД долар до Gambian Dalasi валута конвертор

Нашиот САД долар до Gambian Dalasi конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Gambian Dalasi или Gambian Dalasi за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Gambian Dalasi калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Gambian Dalasi?

Amount
From
To

1 САД долар =

67,97 Gambian Dalasi

1 USD = 67,97 GMD

1 GMD = 0,0147 USD

САД долар до Gambian Dalasi conversion - Курсна листа на ажурирани: 1 март 2024 09:35:10 CET

САД долар курсот до Gambian Dalasi = 67,97

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Gambian Dalasi

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Gambian Dalasi со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Gambian Dalasi (GMD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до GMD (Gambian Dalasi) ✅ USD до GMD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Gambian Dalasi (GMD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Gambian Dalasi ( GMD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Gambian Dalasi во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до GMD Промени Промени %
März 1, 2024 петок 1 USD = 67.97634423 GMD - -
Februar 29, 2024 четврток 1 USD = 67.87944610 GMD -0.09689813 GMD -0.14254684 %
Februar 28, 2024 среда 1 USD = 67.89788159 GMD +0.01843548 GMD +0.02715915 %
Februar 27, 2024 вторник 1 USD = 67.82419967 GMD -0.07368191 GMD -0.10851872 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 USD = 67.27664155 GMD -0.54755812 GMD -0.80731970 %
Februar 25, 2024 недела 1 USD = 67.27664155 GMD - -
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 67.27664155 GMD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGMD
USD11.08311.26560.73770.00670.0147
EUR0.923311.16850.68110.00620.0136
GBP0.79010.855810.58290.00530.0116
CAD1.35551.46821.715610.00900.0200
JPY150.0950162.5654189.9603110.727512.2097
GMD67.925073.568585.965950.10940.45251

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Gambian Dalasi (GMD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до GMD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Gambian Dalasi е валута во Гамбија. Симболот за USD е $. Симболот за GMD е D. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на März 02, 2024. Девизниот курс за Gambian Dalasi беше последен пат ажуриран на März 02, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GMD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Gambian Dalasi = 67,97.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.