Monday 20 May 2024

USD до HKD - САД долар до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Хонг Конг долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

7,80 Хонг Конг долар

1 USD = 7,80 HKD

1 HKD = 0,128 USD

САД долар до Хонг Конг долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 мај 2024 16:25:11 CEST

САД долар курсот до Хонг Конг долар = 7,80

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Хонг Конг долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Хонг Конг долар (HKD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до HKD (Хонг Конг долар) ✅ USD до HKD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Хонг Конг долар (HKD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Хонг Конг долар ( HKD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Хонг Конг долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до HKD Промени Промени %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 7.80000780 HKD - -
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 7.80262480 HKD +0.00261700 HKD +0.03355129 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 7.80262480 HKD - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 7.80177256 HKD -0.00085224 HKD -0.01092248 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 7.80432984 HKD +0.00255728 HKD +0.03277819 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 7.80847376 HKD +0.00414391 HKD +0.05309762 %
Mai 14, 2024 вторник 1 USD = 7.81164560 HKD +0.00317185 HKD +0.04062056 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.08691.27050.73460.00640.1282
EUR0.920011.16890.67580.00590.1180
GBP0.78710.855510.57820.00500.1009
CAD1.36131.47971.729510.00870.1746
JPY156.0960169.6641198.3154114.6644120.0175
HKD7.79808.47589.90715.72820.05001

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до HKD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 20, 2024. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на Mai 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Хонг Конг долар = 7,80.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.