USD до ILS - САД долар до Израелскиот Нов Шекел валута конвертор

Нашиот САД долар до Израелскиот Нов Шекел конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Израелскиот Нов Шекел или Израелскиот Нов Шекел за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Израелскиот Нов Шекел калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 00:55
1 USD ($)
=
3,27579 ILS (₪)
1 USD = 3,275786 ILS
0,305270 USD = 1 ILS

Кој е тековниот курс за САД долар до Израелскиот Нов Шекел?

САД долар курсот до Израелскиот Нов Шекел = 3,28

Конверзија USD во Израелскиот Нов Шекел

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Израелскиот Нов Шекел со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYILS
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.30027
GBPinf0.8433810.643380.006220.25324
CADinf1.310861.5542910.009670.39361
JPYinf135.49544160.65718103.36399140.68489
ILSinf3.330363.948822.540600.024581

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Израелскиот Нов Шекел (ILS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ILS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Израелскиот Нов Шекел е валута во Израел, Палестина. Симболот за USD е $. Симболот за ILS е ₪. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Израелскиот Нов Шекел беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ILS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Израелскиот Нов Шекел = 3,28.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.