Sunday 16 June 2024

USD до INR - САД долар до Индиски рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Индиски рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Индиски рупија или Индиски рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Индиски рупија калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Индиски рупија?

Amount
From
To

1 САД долар =

83,55 Индиски рупија

1 USD = 83,55 INR

1 INR = 0,0120 USD

САД долар до Индиски рупија conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 јуни 2024 18:50:14 CEST

САД долар курсот до Индиски рупија = 83,55

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Индиски рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Индиски рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Индиски рупија (INR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до INR (Индиски рупија) ✅ USD до INR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Индиски рупија (INR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Индиски рупија ( INR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Индиски рупија во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до INR Промени Промени %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 83.54916869 INR - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 83.54218881 INR -0.00697988 INR -0.00835422 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 83.54218881 INR - -
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 83.45155637 INR -0.09063243 INR -0.10848702 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 83.62602442 INR +0.17446805 INR +0.20906506 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 83.52823254 INR -0.09779188 INR -0.11693953 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 83.52823254 INR - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYINR
USD11.07201.26590.72720.00640.0120
EUR0.932911.18090.67840.00590.0112
GBP0.78990.846810.57440.00500.0095
CAD1.37521.47411.740910.00870.0165
JPY157.4050168.7356199.2668114.463911.8840
INR83.550389.5645105.770460.75720.53081

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до INR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Индиски рупија е валута во Индија. Симболот за USD е $. Симболот за INR е ₹. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 16, 2024. Девизниот курс за Индиски рупија беше последен пат ажуриран на Juni 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Индиски рупија = 83,55.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.