Monday 27 May 2024

1 USD до INR - САД долар до Индиски рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Индиски рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Индиски рупија или Индиски рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Индиски рупија калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Индиски рупија?

Amount
From
To

1 САД долар =

83,13 Индиски рупија

1 USD = 83,13 INR

1 INR = 0,0120 USD

САД долар до Индиски рупија conversion - Курсна листа на ажурирани: 27 мај 2024 17:00:17 CEST

САД долар курсот до Индиски рупија = 83,13

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Индиски рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Индиски рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Индиски рупија (INR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до INR (Индиски рупија) ✅ USD до INR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Индиски рупија (INR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Индиски рупија ( INR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Индиски рупија во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до INR Промени Промени %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 83.11861026 INR - -
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 83.05647841 INR -0.06213185 INR -0.07475083 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 83.05647841 INR - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 83.10479515 INR +0.04831674 INR +0.05817336 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 83.24315325 INR +0.13835810 INR +0.16648631 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 83.27088017 INR +0.02772692 INR +0.03330835 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 83.29862557 INR +0.02774540 INR +0.03331945 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYINR
USD11.08551.26640.73140.00640.0120
EUR0.921311.16670.67380.00590.0111
GBP0.78960.857110.57760.00500.0095
CAD1.36721.48401.731410.00870.0165
JPY156.9550170.3718198.7756114.804511.8897
INR83.058890.1588105.189760.75320.52921

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до INR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Индиски рупија е валута во Индија. Симболот за USD е $. Симболот за INR е ₹. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 27, 2024. Девизниот курс за Индиски рупија беше последен пат ажуриран на Mai 27, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Индиски рупија = 83,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.