Sunday 14 April 2024

1 USD до ISK - САД долар до Исландска круна валута конвертор

Нашиот САД долар до Исландска круна конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Исландска круна или Исландска круна за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Исландска круна калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Исландска круна?

Amount
From
To

1 САД долар =

141,59 Исландска круна

1 USD = 141,59 ISK

1 ISK = 0,00706 USD

САД долар до Исландска круна conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 април 2024 13:25:10 CEST

САД долар курсот до Исландска круна = 141,59

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Исландска круна

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Исландска круна со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Исландска круна (ISK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ISK (Исландска круна) ✅ USD до ISK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Исландска круна (ISK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Исландска круна ( ISK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Исландска круна во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ISK Промени Промени %
April 14, 2024 недела 1 USD = 141.58289679 ISK - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 141.58289679 ISK - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 140.31149151 ISK -1.27140527 ISK -0.89799355 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 139.87970346 ISK -0.43178806 ISK -0.30773535 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 138.88888889 ISK -0.99081457 ISK -0.70833333 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 138.38915029 ISK -0.49973860 ISK -0.35981179 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 138.77324452 ISK +0.38409423 ISK +0.27754649 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYISK
USD11.06711.24570.72590.00650.0071
EUR0.937211.16740.68030.00610.0066
GBP0.80280.856610.58270.00520.0057
CAD1.37761.46991.716010.00900.0097
JPY153.2750163.5544190.9346111.266411.0825
ISK141.5904151.0862176.3790102.78420.92381

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Исландска круна (ISK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ISK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Исландска круна е валута во Исланд. Симболот за USD е $. Симболот за ISK е kr. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 14, 2024. Девизниот курс за Исландска круна беше последен пат ажуриран на April 14, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ISK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Исландска круна = 141,59.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.