USD до JMD - САД долар до Јамајкански долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Јамајкански долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јамајкански долар или Јамајкански долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јамајкански долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.09.2022 19:18
1 USD ($)
=
151,72614 JMD (J$)
1 USD = 151,726140 JMD
0,006591 USD = 1 JMD

Кој е тековниот курс за САД долар до Јамајкански долар?

САД долар курсот до Јамајкански долар = 151,73

Конверзија USD во Јамајкански долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јамајкански долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYJMD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.116210.756940.007180.00685
GBPinf0.8958910.678130.006430.00614
CADinf1.321111.4746410.009490.00905
JPYinf139.23092155.41102105.3893310.95374
JMDinf145.98416162.94905110.501121.048501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јамајкански долар (JMD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JMD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јамајкански долар е валута во Јамајка. Симболот за USD е $. Симболот за JMD е J$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 28, 2022. Девизниот курс за Јамајкански долар беше последен пат ажуриран на September 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JMD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јамајкански долар = 151,73.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.