USD до JOD - САД долар до Јорданскиот динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Јорданскиот динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.11.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јорданскиот динар или Јорданскиот динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јорданскиот динар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.11.2022 16:59
1 USD ($)
=
0,70900 JOD
1 USD = 0,709000 JOD
1,410437 USD = 1 JOD

Кој е тековниот курс за САД долар до Јорданскиот динар?

САД долар курсот до Јорданскиот динар = 0,71

Конверзија USD во Јорданскиот динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јорданскиот динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYJOD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.160980.716490.006901.35437
GBPinf0.8613410.617140.005941.16657
CADinf1.395691.6203810.009631.89028
JPYinf144.89110168.21615103.813021196.23568
JODinf0.738350.857210.529020.005101

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јорданскиот динар (JOD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JOD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јорданскиот динар е валута во Jordan. Симболот за USD е $. Симболот за JOD е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на November 27, 2022. Девизниот курс за Јорданскиот динар беше последен пат ажуриран на November 27, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JOD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јорданскиот динар = 0,71.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.