Friday 21 June 2024

1 USD до JOD - САД долар до Јорданскиот динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Јорданскиот динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јорданскиот динар или Јорданскиот динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јорданскиот динар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Јорданскиот динар?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,709 Јорданскиот динар

1 USD = 0,709 JOD

1 JOD = 1,41 USD

САД долар до Јорданскиот динар conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 јуни 2024 19:15:13 CEST

САД долар курсот до Јорданскиот динар = 0,709

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Јорданскиот динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јорданскиот динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Јорданскиот динар (JOD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до JOD (Јорданскиот динар) ✅ USD до JOD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Јорданскиот динар (JOD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Јорданскиот динар ( JOD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Јорданскиот динар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до JOD Промени Промени %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 0.70870316 JOD - -
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 0.70869613 JOD -0.00000703 JOD -0.00099217 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 0.70890311 JOD +0.00020699 JOD +0.02920681 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 0.70889658 JOD -0.00000653 JOD -0.00092157 %
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 0.70890412 JOD +0.00000754 JOD +0.00106336 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 0.70890412 JOD - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 0.70889809 JOD -0.00000603 JOD -0.00085068 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYJOD
USD11.07161.26530.73090.00631.4110
EUR0.933211.18070.68210.00591.3167
GBP0.79030.846910.57770.00501.1152
CAD1.36811.46611.731110.00861.9305
JPY158.9045170.2883201.0635116.14681224.2194
JOD0.70870.75950.89670.51800.00451

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јорданскиот динар (JOD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JOD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јорданскиот динар е валута во Jordan. Симболот за USD е $. Симболот за JOD е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 21, 2024. Девизниот курс за Јорданскиот динар беше последен пат ажуриран на Juni 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JOD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јорданскиот динар = 0,709.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.