Thursday 30 May 2024

1 USD до JPY - САД долар до Јапонски јен валута конвертор

Нашиот САД долар до Јапонски јен конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јапонски јен или Јапонски јен за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јапонски јен калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Јапонски јен?

Amount
From
To

1 САД долар =

157,53 Јапонски јен

1 USD = 157,53 JPY

1 JPY = 0,00635 USD

САД долар до Јапонски јен conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 17:10:15 CEST

САД долар курсот до Јапонски јен = 157,53

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Јапонски јен

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јапонски јен со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Јапонски јен (JPY) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до JPY (Јапонски јен) ✅ USD до JPY Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Јапонски јен (JPY) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Јапонски јен ( JPY )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Јапонски јен во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до JPY Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 157.50511892 JPY - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 156.83814304 JPY -0.66697588 JPY -0.42346299 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 156.81354869 JPY -0.02459435 JPY -0.01568135 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 156.93659761 JPY +0.12304892 JPY +0.07846830 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 156.96123058 JPY +0.02463296 JPY +0.01569612 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 157.01051970 JPY +0.04928913 JPY +0.03140210 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 157.05983980 JPY +0.04932009 JPY +0.03141197 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.08551.26640.73140.0064
EUR0.921311.16670.67380.0059
GBP0.78960.857110.57760.0050
CAD1.36721.48401.731410.0087
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JPY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јапонски јен е валута во Јапонија. Симболот за USD е $. Симболот за JPY е ¥. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 30, 2024. Девизниот курс за Јапонски јен беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јапонски јен = 157,53.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.