USD до KES - САД долар до Кениец Шилинг валута конвертор

Нашиот САД долар до Кениец Шилинг конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.11.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кениец Шилинг или Кениец Шилинг за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кениец Шилинг калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.11.2022 13:05
1 USD ($)
=
122,24987 KES (KSh)
1 USD = 122,249870 KES
0,008180 USD = 1 KES

Кој е тековниот курс за САД долар до Кениец Шилинг?

САД долар курсот до Кениец Шилинг = 122,25

Конверзија USD во Кениец Шилинг

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кениец Шилинг со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKES
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.160980.716490.006900.00785
GBPinf0.8613410.617140.005940.00676
CADinf1.395691.6203810.009630.01096
JPYinf144.89110168.21615103.8130211.13759
KESinf127.36683147.8707691.257050.879051

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кениец Шилинг (KES)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KES калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кениец Шилинг е валута во Кенија. Симболот за USD е $. Симболот за KES е KSh. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на November 27, 2022. Девизниот курс за Кениец Шилинг беше последен пат ажуриран на November 27, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KES има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кениец Шилинг = 122,25.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.