Thursday 23 May 2024

1 USD до KES - САД долар до Кениец Шилинг валута конвертор

Нашиот САД долар до Кениец Шилинг конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кениец Шилинг или Кениец Шилинг за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кениец Шилинг калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Кениец Шилинг?

Amount
From
To

1 САД долар =

132,75 Кениец Шилинг

1 USD = 132,75 KES

1 KES = 0,00753 USD

САД долар до Кениец Шилинг conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Кениец Шилинг = 132,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Кениец Шилинг

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кениец Шилинг со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Кениец Шилинг (KES) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до KES (Кениец Шилинг) ✅ USD до KES Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Кениец Шилинг (KES) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Кениец Шилинг ( KES )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Кениец Шилинг во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до KES Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 132.50298132 KES - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 131.75230567 KES -0.75067565 KES -0.56653491 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 131.75230567 KES - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 131.49243918 KES -0.25986648 KES -0.19723866 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 129.81955082 KES -1.67288836 KES -1.27223160 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 129.81955082 KES - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 130.99292638 KES +1.17337556 KES +0.90385119 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKES
USD11.08461.27150.73160.00640.0075
EUR0.922011.17230.67450.00590.0069
GBP0.78650.853010.57540.00500.0059
CAD1.36691.48261.738010.00870.0103
JPY157.0575170.3481199.7044114.901811.1831
KES132.7503143.9839168.796997.11880.84521

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кениец Шилинг (KES)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KES калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кениец Шилинг е валута во Кенија. Симболот за USD е $. Симболот за KES е KSh. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Кениец Шилинг беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KES има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кениец Шилинг = 132,75.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.