Thursday 30 May 2024

1 USD до KRW - САД долар до Јужнокорејски Вон валута конвертор

Нашиот САД долар до Јужнокорејски Вон конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јужнокорејски Вон или Јужнокорејски Вон за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јужнокорејски Вон калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Јужнокорејски Вон?

Amount
From
To

1 САД долар =

1.370,25 Јужнокорејски Вон

1 USD = 1.370,25 KRW

1 KRW = 0,000730 USD

САД долар до Јужнокорејски Вон conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 17:10:15 CEST

САД долар курсот до Јужнокорејски Вон = 1.370,25

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Јужнокорејски Вон

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јужнокорејски Вон со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Јужнокорејски Вон (KRW) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до KRW (Јужнокорејски Вон) ✅ USD до KRW Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Јужнокорејски Вон (KRW) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Јужнокорејски Вон ( KRW )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Јужнокорејски Вон во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до KRW Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 1,367.98905609 KRW - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 1,358.69565217 KRW -9.29340391 KRW -0.67934783 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 1,362.39782016 KRW +3.70216799 KRW +0.27247956 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 1,366.12021858 KRW +3.72239842 KRW +0.27322404 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 1,366.12021858 KRW - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1,366.12021858 KRW - -
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1,362.39782016 KRW -3.72239842 KRW -0.27247956 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKRW
USD11.08551.26640.73140.00640.0007
EUR0.921311.16670.67380.00590.0007
GBP0.78960.857110.57760.00500.0006
CAD1.36721.48401.731410.00870.0010
JPY156.9550170.3718198.7756114.804510.1148
KRW1,366.70381,483.53191,730.8615999.67368.70761

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јужнокорејски Вон (KRW)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KRW калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јужнокорејски Вон е валута во Кореја, Јужна. Симболот за USD е $. Симболот за KRW е ₩. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 30, 2024. Девизниот курс за Јужнокорејски Вон беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KRW има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јужнокорејски Вон = 1.370,25.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.