USD до KWD - САД долар до Кувајтски динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Кувајтски динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кувајтски динар или Кувајтски динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кувајтски динар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.06.2022 02:44
1 USD ($)
=
0,30676 KWD (ك)
1 USD = 0,306764 KWD
3,259833 USD = 1 KWD

Кој е тековниот курс за САД долар до Кувајтски динар?

САД долар курсот до Кувајтски динар = 0,31

Конверзија USD во Кувајтски динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кувајтски динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKWD
USD11.058361.231240.777010.007403.26286
EUR0.9448611.163350.734160.007003.08294
GBP0.812190.8595910.631080.006012.65006
CAD1.286991.362101.5845910.009534.19926
JPY135.05201142.93336166.28130104.936331440.65522
KWD0.306480.324370.377350.238140.002271

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кувајтски динар (KWD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до KWD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кувајтски динар е валута во Кувајт. Симболот за USD е $. Симболот за KWD е ك. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 28, 2022. Девизниот курс за Кувајтски динар беше последен пат ажуриран на Juni 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KWD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кувајтски динар = 0,31.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.