Saturday 02 March 2024

1 USD до KWD - САД долар до Кувајтски динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Кувајтски динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кувајтски динар или Кувајтски динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Кувајтски динар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Кувајтски динар?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,308 Кувајтски динар

1 USD = 0,308 KWD

1 KWD = 3,25 USD

САД долар до Кувајтски динар conversion - Курсна листа на ажурирани: 1 март 2024 09:35:10 CET

САД долар курсот до Кувајтски динар = 0,308

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Кувајтски динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Кувајтски динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Кувајтски динар (KWD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до KWD (Кувајтски динар) ✅ USD до KWD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Кувајтски динар (KWD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Кувајтски динар ( KWD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Кувајтски динар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до KWD Промени Промени %
März 1, 2024 петок 1 USD = 0.30777991 KWD - -
Februar 29, 2024 четврток 1 USD = 0.30764962 KWD -0.00013029 KWD -0.04233259 %
Februar 28, 2024 среда 1 USD = 0.30767034 KWD +0.00002073 KWD +0.00673798 %
Februar 27, 2024 вторник 1 USD = 0.30766978 KWD -0.00000057 KWD -0.00018460 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 USD = 0.30773965 KWD +0.00006988 KWD +0.02271119 %
Februar 25, 2024 недела 1 USD = 0.30774041 KWD +0.00000076 KWD +0.00024619 %
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 0.30780397 KWD +0.00006356 KWD +0.02065365 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKWD
USD11.08311.26560.73770.00673.2488
EUR0.923311.16850.68110.00622.9996
GBP0.79010.855810.58290.00532.5670
CAD1.35551.46821.715610.00904.4039
JPY150.0950162.5654189.9603110.72751487.6319
KWD0.30780.33340.38960.22710.00211

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Кувајтски динар (KWD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KWD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Кувајтски динар е валута во Кувајт. Симболот за USD е $. Симболот за KWD е ك. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на März 02, 2024. Девизниот курс за Кувајтски динар беше последен пат ажуриран на März 02, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KWD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Кувајтски динар = 0,308.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.