Friday 24 May 2024

1 USD до KZT - САД долар до Казахстанска тега валута конвертор

Нашиот САД долар до Казахстанска тега конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Казахстанска тега или Казахстанска тега за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Казахстанска тега калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Казахстанска тега?

Amount
From
To

1 САД долар =

444,44 Казахстанска тега

1 USD = 444,44 KZT

1 KZT = 0,00225 USD

САД долар до Казахстанска тега conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 мај 2024 05:40:11 CEST

САД долар курсот до Казахстанска тега = 444,44

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Казахстанска тега

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Казахстанска тега со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Казахстанска тега (KZT) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до KZT (Казахстанска тега) ✅ USD до KZT Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Казахстанска тега (KZT) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Казахстанска тега ( KZT )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Казахстанска тега во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до KZT Промени Промени %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 444.44444444 KZT - -
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 443.26241135 KZT -1.18203310 KZT -0.26595745 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 441.69611307 KZT -1.56629827 KZT -0.35335689 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 443.85264092 KZT +2.15652785 KZT +0.48823791 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 443.26241135 KZT -0.59022958 KZT -0.13297872 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 442.28217603 KZT -0.98023532 KZT -0.22114109 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 444.64206314 KZT +2.35988711 KZT +0.53357048 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYKZT
USD11.08061.27090.72790.00640.0022
EUR0.925411.17610.67360.00590.0021
GBP0.78680.850310.57280.00500.0018
CAD1.37371.48451.745910.00870.0031
JPY157.0175169.6749199.5571114.298910.3533
KZT444.4691480.2984564.8858323.54562.83071

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Казахстанска тега (KZT)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до KZT калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Казахстанска тега е валута во Казахстан. Симболот за USD е $. Симболот за KZT е ₸. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 24, 2024. Девизниот курс за Казахстанска тега беше последен пат ажуриран на Mai 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија KZT има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Казахстанска тега = 444,44.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.