USD до LKR - САД долар до Шри Ланка рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Шри Ланка рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Шри Ланка рупија или Шри Ланка рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Шри Ланка рупија калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2022 16:08
1 USD ($)
=
202,16701 LKR (₨)
1 USD = 202,167010 LKR
0,004946 USD = 1 LKR

Кој е тековниот курс за САД долар до Шри Ланка рупија?

САД долар курсот до Шри Ланка рупија = 202,17

Конверзија USD во Шри Ланка рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Шри Ланка рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLKR
USD11.120521.341660.786360.008710.00491
EUR0.8924411.197350.701780.007780.00438
GBP0.745350.8351810.586110.006490.00366
CAD1.271691.424951.7061710.011080.00624
JPY114.77897128.61253153.9944190.2573910.56347
LKR203.70124228.25202273.29792160.182151.774731

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Шри Ланка рупија (LKR)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до LKR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Шри Ланка рупија е валута во Шри Ланка. Симболот за USD е $. Симболот за LKR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 28, 2022. Девизниот курс за Шри Ланка рупија беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија LKR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Шри Ланка рупија = 202,17.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.