Tuesday 21 May 2024

1 USD до LKR - САД долар до Шри Ланка рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Шри Ланка рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Шри Ланка рупија или Шри Ланка рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Шри Ланка рупија калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Шри Ланка рупија?

Amount
From
To

1 САД долар =

300,02 Шри Ланка рупија

1 USD = 300,02 LKR

1 LKR = 0,00333 USD

САД долар до Шри Ланка рупија conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 мај 2024 16:30:15 CEST

САД долар курсот до Шри Ланка рупија = 300,02

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Шри Ланка рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Шри Ланка рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Шри Ланка рупија (LKR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до LKR (Шри Ланка рупија) ✅ USD до LKR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Шри Ланка рупија (LKR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Шри Ланка рупија ( LKR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Шри Ланка рупија во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до LKR Промени Промени %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 299.94001200 LKR - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 298.68578256 LKR -1.25422944 LKR -0.41816010 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 298.15146094 LKR -0.53432161 LKR -0.17889088 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 299.67036260 LKR +1.51890166 LKR +0.50943962 %
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 301.02347983 LKR +1.35311723 LKR +0.45153522 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 300.03000300 LKR -0.99347683 LKR -0.33003300 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 300.93289197 LKR +0.90288896 LKR +0.30093289 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYLKR
USD11.08561.27220.73320.00640.0033
EUR0.921211.17190.67540.00590.0031
GBP0.78600.853310.57630.00500.0026
CAD1.36391.48061.735210.00870.0045
JPY156.1185169.4767198.6165114.465210.5205
LKR299.9112325.5728381.5518219.89311.92101

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Шри Ланка рупија (LKR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до LKR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Шри Ланка рупија е валута во Шри Ланка. Симболот за USD е $. Симболот за LKR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 21, 2024. Девизниот курс за Шри Ланка рупија беше последен пат ажуриран на Mai 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија LKR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Шри Ланка рупија = 300,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.