Sunday 21 July 2024

USD до LYD - САД долар до Либиски динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Либиски динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Либиски динар или Либиски динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Либиски динар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Либиски динар?

Amount
From
To

1 САД долар =

4,82 Либиски динар

1 USD = 4,82 LYD

1 LYD = 0,207 USD

САД долар до Либиски динар conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 јули 2024 08:55:08 CEST

САД долар курсот до Либиски динар = 4,82

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Либиски динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Либиски динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Либиски динар (LYD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до LYD (Либиски динар) ✅ USD до LYD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Либиски динар (LYD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Либиски динар ( LYD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Либиски динар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до LYD Промени Промени %
Juli 21, 2024 недела 1 USD = 4.81934679 LYD - -
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 4.84038820 LYD +0.02104141 LYD +0.43660302 %
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 4.84815576 LYD +0.00776756 LYD +0.16047396 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 4.83297247 LYD -0.01518329 LYD -0.31317662 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 4.83414063 LYD +0.00116816 LYD +0.02417070 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 4.85783545 LYD +0.02369481 LYD +0.49015560 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 4.85102502 LYD -0.00681042 LYD -0.14019462 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYLYD
USD11.08931.29170.72610.00630.2075
EUR0.918111.18590.66660.00580.1905
GBP0.77410.843210.56210.00490.1606
CAD1.37721.50011.778910.00870.2858
JPY157.4850171.5430203.4312114.3558132.6776
LYD4.81945.24966.22543.49950.03061

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Либиски динар (LYD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до LYD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Либиски динар е валута во Либија. Симболот за USD е $. Симболот за LYD е LD. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 21, 2024. Девизниот курс за Либиски динар беше последен пат ажуриран на Juli 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија LYD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Либиски динар = 4,82.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.