Monday 27 May 2024

1 USD до LYD - САД долар до Либиски динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Либиски динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Либиски динар или Либиски динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Либиски динар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Либиски динар?

Amount
From
To

1 САД долар =

4,84 Либиски динар

1 USD = 4,84 LYD

1 LYD = 0,207 USD

САД долар до Либиски динар conversion - Курсна листа на ажурирани: 27 мај 2024 04:35:12 CEST

САД долар курсот до Либиски динар = 4,84

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Либиски динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Либиски динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Либиски динар (LYD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до LYD (Либиски динар) ✅ USD до LYD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Либиски динар (LYD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Либиски динар ( LYD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Либиски динар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до LYD Промени Промени %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 4.84214604 LYD - -
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 4.83991966 LYD -0.00222638 LYD -0.04597924 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 4.84193503 LYD +0.00201537 LYD +0.04164064 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 4.85469886 LYD +0.01276383 LYD +0.26361015 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 4.84507861 LYD -0.00962025 LYD -0.19816372 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 4.83853799 LYD -0.00654062 LYD -0.13499521 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 4.83725070 LYD -0.00128729 LYD -0.02660488 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYLYD
USD11.08551.26640.73140.00640.2066
EUR0.921311.16670.67380.00590.1903
GBP0.78960.857110.57760.00500.1631
CAD1.36721.48401.731410.00870.2825
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045132.4293
LYD4.83995.25366.12953.54010.03081

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Либиски динар (LYD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до LYD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Либиски динар е валута во Либија. Симболот за USD е $. Симболот за LYD е LD. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 27, 2024. Девизниот курс за Либиски динар беше последен пат ажуриран на Mai 27, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија LYD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Либиски динар = 4,84.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.