Wednesday 22 May 2024

1 USD до MAD - САД долар до Марокански дирхам валута конвертор

Нашиот САД долар до Марокански дирхам конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Марокански дирхам или Марокански дирхам за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Марокански дирхам калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Марокански дирхам?

Amount
From
To

1 САД долар =

9,92 Марокански дирхам

1 USD = 9,92 MAD

1 MAD = 0,101 USD

САД долар до Марокански дирхам conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 мај 2024 16:30:15 CEST

САД долар курсот до Марокански дирхам = 9,92

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Марокански дирхам

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Марокански дирхам со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Марокански дирхам (MAD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MAD (Марокански дирхам) ✅ USD до MAD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Марокански дирхам (MAD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Марокански дирхам ( MAD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Марокански дирхам во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MAD Промени Промени %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 9.91709310 MAD - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 9.92329295 MAD +0.00619984 MAD +0.06251675 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 9.90432423 MAD -0.01896872 MAD -0.19115346 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 9.90432423 MAD - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 9.95599450 MAD +0.05167028 MAD +0.52169411 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 9.92910618 MAD -0.02688832 MAD -0.27007169 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 10.00430185 MAD +0.07519567 MAD +0.75732565 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMAD
USD11.08541.27110.73280.00640.1011
EUR0.921311.17100.67520.00590.0931
GBP0.78680.853910.57650.00500.0795
CAD1.36461.48111.734510.00870.1379
JPY156.1597169.4956198.4870114.4371115.7857
MAD9.892510.737312.57397.24940.06331

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Марокански дирхам (MAD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MAD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Марокански дирхам е валута во Мароко. Симболот за USD е $. Симболот за MAD е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 22, 2024. Девизниот курс за Марокански дирхам беше последен пат ажуриран на Mai 22, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Марокански дирхам = 9,92.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.