Thursday 23 May 2024

1 USD до MDL - САД долар до Молдавски Лав валута конвертор

Нашиот САД долар до Молдавски Лав конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Молдавски Лав или Молдавски Лав за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Молдавски Лав калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Молдавски Лав?

Amount
From
To

1 САД долар =

17,68 Молдавски Лав

1 USD = 17,68 MDL

1 MDL = 0,0566 USD

САД долар до Молдавски Лав conversion - Курсна листа на ажурирани: 22 мај 2024 16:35:12 CEST

САД долар курсот до Молдавски Лав = 17,68

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Молдавски Лав

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Молдавски Лав со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Молдавски Лав (MDL) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MDL (Молдавски Лав) ✅ USD до MDL Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Молдавски Лав (MDL) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Молдавски Лав ( MDL )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Молдавски Лав во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MDL Промени Промени %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 17.67971430 MDL - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 17.63326339 MDL -0.04645091 MDL -0.26273562 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 17.66659600 MDL +0.03333261 MDL +0.18903258 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 17.60191509 MDL -0.06468091 MDL -0.36611983 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 17.60191509 MDL - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 17.69285209 MDL +0.09093700 MDL +0.51663128 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 17.75000888 MDL +0.05715679 MDL +0.32305016 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMDL
USD11.08241.27290.73020.00640.0565
EUR0.923911.17600.67460.00590.0522
GBP0.78560.850410.57370.00500.0444
CAD1.36951.48231.743110.00870.0774
JPY156.7598169.6792199.5365114.469218.8615
MDL17.690019.147922.517312.91760.11281

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Молдавски Лав (MDL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MDL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Молдавски Лав е валута во Молдавија. Симболот за USD е $. Симболот за MDL е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Молдавски Лав беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MDL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Молдавски Лав = 17,68.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.