USD до MKD - САД долар до Македонска денар валута конвертор

Нашиот САД долар до Македонска денар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Македонска денар или Македонска денар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Македонска денар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.06.2022 04:06
1 USD ($)
=
58,26449 MKD (ден)
1 USD = 58,264488 MKD
0,017163 USD = 1 MKD

Кој е тековниот курс за САД долар до Македонска денар?

САД долар курсот до Македонска денар = 58,26

Конверзија USD во Македонска денар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Македонска денар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMKD
USD11.058361.231240.777010.007400.01718
EUR0.9448611.163350.734160.007000.01623
GBP0.812190.8595910.631080.006010.01395
CAD1.286991.362101.5845910.009530.02211
JPY135.05201142.93336166.28130104.9363312.31974
MKD58.2185361.6160471.6809345.236200.431081

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Македонска денар (MKD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до MKD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Македонска денар е валута во Македонија. Симболот за USD е $. Симболот за MKD е ден. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 28, 2022. Девизниот курс за Македонска денар беше последен пат ажуриран на Juni 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Македонска денар = 58,26.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.