Sunday 14 April 2024

1 USD до MKD - САД долар до Македонска денар валута конвертор

Нашиот САД долар до Македонска денар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Македонска денар или Македонска денар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Македонска денар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Македонска денар?

Amount
From
To

1 САД долар =

57,67 Македонска денар

1 USD = 57,67 MKD

1 MKD = 0,0173 USD

САД долар до Македонска денар conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 април 2024 13:25:10 CEST

САД долар курсот до Македонска денар = 57,67

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Македонска денар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Македонска денар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Македонска денар (MKD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MKD (Македонска денар) ✅ USD до MKD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Македонска денар (MKD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Македонска денар ( MKD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Македонска денар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MKD Промени Промени %
April 14, 2024 недела 1 USD = 57.671586 MKD - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 57.676271 MKD +0.004685 MKD +0.008124 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 57.745528 MKD +0.069257 MKD +0.120079 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 57.356771 MKD -0.388757 MKD -0.673224 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 56.658749 MKD -0.698022 MKD -1.216983 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 56.754802 MKD +0.096053 MKD +0.169529 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 56.833765 MKD +0.078963 MKD +0.139130 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMKD
USD11.06711.24570.72590.00650.0173
EUR0.937211.16740.68030.00610.0162
GBP0.80280.856610.58270.00520.0139
CAD1.37761.46991.716010.00900.0239
JPY153.2750163.5544190.9346111.266412.6577
MKD57.671661.539371.841441.86530.37631

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Македонска денар (MKD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MKD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Македонска денар е валута во Македонија. Симболот за USD е $. Симболот за MKD е ден. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 14, 2024. Девизниот курс за Македонска денар беше последен пат ажуриран на April 14, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Македонска денар = 57,67.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.