Friday 01 March 2024

1 USD до MMK - САД долар до Мјанма Kyat валута конвертор

Нашиот САД долар до Мјанма Kyat конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мјанма Kyat или Мјанма Kyat за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Мјанма Kyat калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Мјанма Kyat?

Amount
From
To

1 САД долар =

2.102,68 Мјанма Kyat

1 USD = 2.102,68 MMK

1 MMK = 0,000476 USD

САД долар до Мјанма Kyat conversion - Курсна листа на ажурирани: 1 март 2024 09:35:10 CET

САД долар курсот до Мјанма Kyat = 2.102,68

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Мјанма Kyat

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Мјанма Kyat со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Мјанма Kyat (MMK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MMK (Мјанма Kyat) ✅ USD до MMK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Мјанма Kyat (MMK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Мјанма Kyat ( MMK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Мјанма Kyat во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MMK Промени Промени %
März 1, 2024 петок 1 USD = 2,100.84033613 MMK - -
Februar 29, 2024 четврток 1 USD = 2,096.43605870 MMK -4.40427743 MMK -0.20964361 %
Februar 28, 2024 среда 1 USD = 2,103.51031 MMK +7.07425 MMK +0.33744 %
Februar 27, 2024 вторник 1 USD = 2,100.465459 MMK -3.044851 MMK -0.144751 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 USD = 2,102.105156 MMK +1.639697 MMK +0.078064 %
Februar 25, 2024 недела 1 USD = 2,098.186684 MMK -3.918472 MMK -0.186407 %
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 2,100.406003 MMK +2.219319 MMK +0.105773 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMMK
USD11.08111.26500.73650.00670.0005
EUR0.925011.17020.68130.00620.0004
GBP0.79050.854610.58220.00530.0004
CAD1.35771.46781.717510.00900.0006
JPY150.2055162.3808190.0109110.629110.0716
MMK2,099.05342,269.19792,655.31551,545.990713.97451

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Мјанма Kyat (MMK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MMK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Мјанма Kyat е валута во Мјанмар. Симболот за USD е $. Симболот за MMK е K. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на März 01, 2024. Девизниот курс за Мјанма Kyat беше последен пат ажуриран на März 01, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MMK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Мјанма Kyat = 2.102,68.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.