USD до MOP - САД долар до Macanese Pataca валута конвертор

Нашиот САД долар до Macanese Pataca конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Macanese Pataca или Macanese Pataca за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Macanese Pataca калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.08.2022 11:00
1 USD ($)
=
8,07082 MOP (MOP$)
1 USD = 8,070820 MOP
0,123903 USD = 1 MOP

Кој е тековниот курс за САД долар до Macanese Pataca?

САД долар курсот до Macanese Pataca = 8,07

Конверзија USD во Macanese Pataca

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Macanese Pataca со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMOP
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.176610.762610.007320.12052
GBPinf0.8499010.648140.006220.10243
CADinf1.311291.5428810.009590.15804
JPYinf136.69961160.84252104.24830116.47545
MOPinf8.297179.762566.327490.060701

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Macanese Pataca (MOP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MOP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Macanese Pataca е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за MOP е MOP$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 15, 2022. Девизниот курс за Macanese Pataca беше последен пат ажуриран на August 15, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MOP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Macanese Pataca = 8,07.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.