Monday 20 May 2024

1 USD до MOP - САД долар до Macanese Pataca валута конвертор

Нашиот САД долар до Macanese Pataca конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Macanese Pataca или Macanese Pataca за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Macanese Pataca калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Macanese Pataca?

Amount
From
To

1 САД долар =

8,04 Macanese Pataca

1 USD = 8,04 MOP

1 MOP = 0,124 USD

САД долар до Macanese Pataca conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 мај 2024 16:25:11 CEST

САД долар курсот до Macanese Pataca = 8,04

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Macanese Pataca

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Macanese Pataca со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Macanese Pataca (MOP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MOP (Macanese Pataca) ✅ USD до MOP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Macanese Pataca (MOP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Macanese Pataca ( MOP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Macanese Pataca во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MOP Промени Промени %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 8.03780986 MOP - -
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 7.99456370 MOP -0.04324616 MOP -0.53803414 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 7.99456370 MOP - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 8.03593671 MOP +0.04137301 MOP +0.51751432 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 8.03948997 MOP +0.00355327 MOP +0.04421719 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 8.03135441 MOP -0.00813557 MOP -0.10119507 %
Mai 14, 2024 вторник 1 USD = 8.04117079 MOP +0.00981639 MOP +0.12222580 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMOP
USD11.08781.27040.73490.00640.1248
EUR0.919311.16790.67560.00590.1148
GBP0.78720.856310.57850.00510.0983
CAD1.36071.48021.728710.00870.1699
JPY155.7160169.3872197.8225114.4344119.4400
MOP8.01018.713410.17615.88660.05141

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Macanese Pataca (MOP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MOP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Macanese Pataca е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за MOP е MOP$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 20, 2024. Девизниот курс за Macanese Pataca беше последен пат ажуриран на Mai 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MOP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Macanese Pataca = 8,04.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.