USD до MUR - САД долар до Мавританска рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Мавританска рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.06.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мавританска рупија или Мавританска рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Мавританска рупија калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.06.2022 21:42
1 USD ($)
=
45,71333 MUR (₨)
1 USD = 45,713333 MUR
0,021875 USD = 1 MUR

Кој е тековниот курс за САД долар до Мавританска рупија?

САД долар курсот до Мавританска рупија = 45,71

Конверзија USD во Мавританска рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Мавританска рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMUR
USD11.044771.215760.774920.007340.02167
EUR0.9571511.163660.741720.007030.02074
GBP0.822530.8593510.637400.006040.01783
CAD1.290451.348221.5688810.009470.02797
JPY136.20101142.29850165.58769105.5453612.95163
MUR46.1442748.2100756.1003535.758280.338801

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Мавританска рупија (MUR)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до MUR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Мавританска рупија е валута во Маурициус. Симболот за USD е $. Симболот за MUR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 30, 2022. Девизниот курс за Мавританска рупија беше последен пат ажуриран на Juni 30, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Мавританска рупија = 45,71.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.