USD до MVR - САД долар до Maldivian Rufiyaa валута конвертор

Нашиот САД долар до Maldivian Rufiyaa конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.05.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Maldivian Rufiyaa или Maldivian Rufiyaa за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Maldivian Rufiyaa калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.05.2022 23:16
1 USD ($)
=
15,46133 MVR
1 USD = 15,461326 MVR
0,064678 USD = 1 MVR

Кој е тековниот курс за САД долар до Maldivian Rufiyaa?

САД долар курсот до Maldivian Rufiyaa = 15,46

Конверзија USD во Maldivian Rufiyaa

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Maldivian Rufiyaa со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMVR
USD11.041071.226500.774870.007740.06468
EUR0.9605511.178110.744300.007430.06213
GBP0.815330.8488110.631770.006310.05274
CAD1.290541.343541.5828510.009980.08347
JPY129.26504134.57398158.54360100.1635318.36105
MVR15.4603816.0953418.9621611.979770.119601

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Maldivian Rufiyaa (MVR)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до MVR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Maldivian Rufiyaa е валута во Малдиви. Симболот за USD е $. Симболот за MVR е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 16, 2022. Девизниот курс за Maldivian Rufiyaa беше последен пат ажуриран на Mai 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MVR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Maldivian Rufiyaa = 15,46.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.