Monday 17 June 2024

1 USD до MXN - САД долар до Мексикански пезос валута конвертор

Нашиот САД долар до Мексикански пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мексикански пезос или Мексикански пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Мексикански пезос калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Мексикански пезос?

Amount
From
To

1 САД долар =

18,52 Мексикански пезос

1 USD = 18,52 MXN

1 MXN = 0,0540 USD

САД долар до Мексикански пезос conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 јуни 2024 19:00:22 CEST

САД долар курсот до Мексикански пезос = 18,52

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Мексикански пезос

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Мексикански пезос со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Мексикански пезос (MXN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MXN (Мексикански пезос) ✅ USD до MXN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Мексикански пезос (MXN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Мексикански пезос ( MXN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Мексикански пезос во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MXN Промени Промени %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 18.50172991 MXN - -
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 18.46483372 MXN -0.03689619 MXN -0.19942020 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 18.46483372 MXN - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 18.46551565 MXN +0.00068193 MXN +0.00369310 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 18.57838219 MXN +0.11286654 MXN +0.61122877 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 18.73009927 MXN +0.15171708 MXN +0.81663233 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 18.44167819 MXN -0.28842108 MXN -1.53988013 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMXN
USD11.07111.26870.72770.00630.0541
EUR0.933611.18450.67950.00590.0505
GBP0.78820.844210.57360.00500.0426
CAD1.37411.47181.743410.00870.0743
JPY157.8115169.0282200.2201114.846818.5325
MXN18.495419.810023.465713.46000.11721

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Мексикански пезос (MXN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MXN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Мексикански пезос е валута во Мексико. Симболот за USD е $. Симболот за MXN е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 17, 2024. Девизниот курс за Мексикански пезос беше последен пат ажуриран на Juni 17, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MXN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Мексикански пезос = 18,52.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.