Thursday 23 May 2024

1 USD до MYR - САД долар до Малезиски Рингит валута конвертор

Нашиот САД долар до Малезиски Рингит конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Малезиски Рингит или Малезиски Рингит за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Малезиски Рингит калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Малезиски Рингит?

Amount
From
To

1 САД долар =

4,70 Малезиски Рингит

1 USD = 4,70 MYR

1 MYR = 0,213 USD

САД долар до Малезиски Рингит conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Малезиски Рингит = 4,70

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Малезиски Рингит

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Малезиски Рингит со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Малезиски Рингит (MYR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MYR (Малезиски Рингит) ✅ USD до MYR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Малезиски Рингит (MYR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Малезиски Рингит ( MYR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Малезиски Рингит во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MYR Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 4.70450974 MYR - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 4.69250045 MYR -0.01200930 MYR -0.25527202 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 4.69250045 MYR - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 4.68498182 MYR -0.00751862 MYR -0.16022638 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 4.68750732 MYR +0.00252550 MYR +0.05390633 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 4.68750732 MYR - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 4.68750732 MYR - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMYR
USD11.08461.27150.73160.00640.2126
EUR0.922011.17230.67450.00590.1960
GBP0.78650.853010.57540.00500.1672
CAD1.36691.48261.738010.00870.2905
JPY157.0575170.3481199.7044114.9018133.3845
MYR4.70455.10265.98193.44180.03001

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Малезиски Рингит (MYR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MYR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Малезиски Рингит е валута во Малезија. Симболот за USD е $. Симболот за MYR е RM. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Малезиски Рингит беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MYR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Малезиски Рингит = 4,70.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.