USD до NGN - САД долар до Нигериски Naira валута конвертор

Нашиот САД долар до Нигериски Naira конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нигериски Naira или Нигериски Naira за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нигериски Naira калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2023 15:14
1 USD ($)
=
460,20123 NGN (₦)
1 USD = 460,201230 NGN
0,002173 USD = 1 NGN

Кој е тековниот курс за САД долар до Нигериски Naira?

САД долар курсот до Нигериски Naira = 460,20

Конверзија USD во Нигериски Naira

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нигериски Naira со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNGN
USD11.086661.237440.749680.007700.00217
EUR0.9202511.138750.689890.007090.00200
GBP0.808120.8781510.605830.006220.00176
CAD1.333911.449511.6506310.010270.00290
JPY129.82601141.07689160.6519097.3274110.28206
NGN460.28029500.16875569.56924345.060983.545361

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нигериски Naira (NGN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NGN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нигериски Naira е валута во Нигерија. Симболот за USD е $. Симболот за NGN е ₦. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 27, 2023. Девизниот курс за Нигериски Naira беше последен пат ажуриран на Januar 27, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NGN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нигериски Naira = 460,20.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.