Friday 23 February 2024

USD до NOK - САД долар до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот САД долар до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Норвешкиот Крун?

Amount
From
To

1 САД долар =

10,50 Норвешкиот Крун

1 USD = 10,50 NOK

1 NOK = 0,0952 USD

САД долар до Норвешкиот Крун conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 февруари 2024 09:00:28 CET

САД долар курсот до Норвешкиот Крун = 10,50

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Норвешкиот Крун (NOK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до NOK (Норвешкиот Крун) ✅ USD до NOK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Норвешкиот Крун (NOK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Норвешкиот Крун ( NOK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Норвешкиот Крун во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NOK Промени Промени %
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 10.50839621 NOK - -
Februar 22, 2024 четврток 1 USD = 10.47109454 NOK -0.03730167 NOK -0.35497011 %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 10.47559187 NOK +0.00449733 NOK +0.04294993 %
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 10.50541554 NOK +0.02982367 NOK +0.28469676 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 10.50442236 NOK -0.00099318 NOK -0.00945398 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 10.44844736 NOK -0.05597500 NOK -0.53287082 %
Februar 17, 2024 сабота 1 USD = 10.44844736 NOK - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.08241.26760.74140.00670.0950
EUR0.923911.17110.68500.00610.0877
GBP0.78890.853910.58490.00520.0749
CAD1.34881.45991.709810.00900.1281
JPY150.3615162.7500190.6036111.4776114.2797
NOK10.529711.397313.34797.80670.07001

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NOK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за USD е $. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 23, 2024. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Februar 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Норвешкиот Крун = 10,50.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.