Monday 27 May 2024

1 USD до NOK - САД долар до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот САД долар до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Норвешкиот Крун?

Amount
From
To

1 САД долар =

10,58 Норвешкиот Крун

1 USD = 10,58 NOK

1 NOK = 0,0945 USD

САД долар до Норвешкиот Крун conversion - Курсна листа на ажурирани: 26 мај 2024 16:55:13 CEST

САД долар курсот до Норвешкиот Крун = 10,58

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Норвешкиот Крун (NOK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до NOK (Норвешкиот Крун) ✅ USD до NOK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Норвешкиот Крун (NOK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Норвешкиот Крун ( NOK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Норвешкиот Крун во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NOK Промени Промени %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 10.58290649 NOK - -
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 10.58290649 NOK - -
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 10.59726167 NOK +0.01435518 NOK +0.13564495 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 10.61007958 NOK +0.01281791 NOK +0.12095491 %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 10.69896327 NOK +0.08888369 NOK +0.83772882 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 10.66257224 NOK -0.03639103 NOK -0.34013605 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 10.69793316 NOK +0.03536092 NOK +0.33163593 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.08551.26640.73140.00640.0945
EUR0.921311.16670.67380.00590.0871
GBP0.78960.857110.57760.00500.0746
CAD1.36721.48401.731410.00870.1292
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045114.8311
NOK10.582911.487513.40277.74080.06741

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NOK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за USD е $. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 27, 2024. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Mai 27, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Норвешкиот Крун = 10,58.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.