Saturday 15 June 2024

USD до NZD - САД долар до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Нов Зеланд долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,63 Нов Зеланд долар

1 USD = 1,63 NZD

1 NZD = 0,614 USD

САД долар до Нов Зеланд долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 јуни 2024 18:45:14 CEST

САД долар курсот до Нов Зеланд долар = 1,63

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нов Зеланд долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Нов Зеланд долар (NZD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до NZD (Нов Зеланд долар) ✅ USD до NZD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Нов Зеланд долар (NZD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Нов Зеланд долар ( NZD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Нов Зеланд долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NZD Промени Промени %
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 1.62907574 NZD - -
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 1.62018622 NZD -0.00888952 NZD -0.54567872 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 1.60823933 NZD -0.01194689 NZD -0.73737773 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 1.63056594 NZD +0.02232661 NZD +1.38826384 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 1.63381607 NZD +0.00325013 NZD +0.19932556 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 1.63625951 NZD +0.00244344 NZD +0.14955412 %
Juni 8, 2024 сабота 1 USD = 1.63625951 NZD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.07201.26590.72720.00640.6154
EUR0.932911.18090.67840.00590.5741
GBP0.78990.846810.57440.00500.4862
CAD1.37521.47411.740910.00870.8463
JPY157.4350168.7678199.3048114.4857196.8934
NZD1.62481.74182.05691.18160.01031

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за USD е $. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 15, 2024. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на Juni 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нов Зеланд долар = 1,63.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.