Thursday 22 February 2024

1 USD до NZD - САД долар до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Нов Зеланд долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,61 Нов Зеланд долар

1 USD = 1,61 NZD

1 NZD = 0,619 USD

САД долар до Нов Зеланд долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 февруари 2024 08:50:22 CET

САД долар курсот до Нов Зеланд долар = 1,61

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нов Зеланд долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Нов Зеланд долар (NZD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до NZD (Нов Зеланд долар) ✅ USD до NZD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Нов Зеланд долар (NZD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Нов Зеланд долар ( NZD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Нов Зеланд долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NZD Промени Промени %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 1.61643592 NZD - -
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 1.62886611 NZD +0.01243019 NZD +0.76898769 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 1.62637591 NZD -0.00249020 NZD -0.15287934 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 1.63185379 NZD +0.00547787 NZD +0.33681462 %
Februar 17, 2024 сабота 1 USD = 1.63185379 NZD - -
Februar 16, 2024 петок 1 USD = 1.63988193 NZD +0.00802814 NZD +0.49196458 %
Februar 15, 2024 четврток 1 USD = 1.64295067 NZD +0.00306875 NZD +0.18713208 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.08171.26380.74040.00670.6179
EUR0.924411.16830.68450.00610.5712
GBP0.79130.855910.58590.00530.4889
CAD1.35061.46101.706910.00900.8345
JPY150.3325162.6210189.9937111.3088192.8844
NZD1.61851.75082.04551.19840.01081

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NZD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за USD е $. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 22, 2024. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на Februar 22, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нов Зеланд долар = 1,61.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.