Monday 15 April 2024

1 USD до PGK - САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина валута конвертор

Нашиот САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Папуа Нова Гвинеја Кина или Папуа Нова Гвинеја Кина за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина?

Amount
From
To

1 САД долар =

3,78 Папуа Нова Гвинеја Кина

1 USD = 3,78 PGK

1 PGK = 0,264 USD

САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 13:30:15 CEST

САД долар курсот до Папуа Нова Гвинеја Кина = 3,78

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Папуа Нова Гвинеја Кина

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Папуа Нова Гвинеја Кина со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Папуа Нова Гвинеја Кина (PGK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до PGK (Папуа Нова Гвинеја Кина) ✅ USD до PGK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Папуа Нова Гвинеја Кина (PGK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Папуа Нова Гвинеја Кина ( PGK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Папуа Нова Гвинеја Кина во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до PGK Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 3.83475283 PGK - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 3.82665264 PGK -0.00810020 PGK -0.21123123 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 3.83503225 PGK +0.00837962 PGK +0.21898034 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 3.83729854 PGK +0.00226629 PGK +0.05909440 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 3.87769742 PGK +0.04039888 PGK +1.05279485 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 3.83875686 PGK -0.03894057 PGK -1.00421879 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 3.77297269 PGK -0.06578417 PGK -1.71368419 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPGK
USD11.06521.24850.72680.00650.2608
EUR0.938811.17210.68230.00610.2448
GBP0.80090.853210.58210.00520.2089
CAD1.37581.46561.717810.00890.3588
JPY153.8750163.9095192.1175111.8412140.1264
PGK3.83484.08484.78782.78720.02491

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Папуа Нова Гвинеја Кина (PGK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PGK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Папуа Нова Гвинеја Кина е валута во Папуа Нова Гвинеја. Симболот за USD е $. Симболот за PGK е K. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за Папуа Нова Гвинеја Кина беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PGK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина = 3,78.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.