USD до PHP - САД долар до Филипински пезос валута конвертор

Нашиот САД долар до Филипински пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Филипински пезос или Филипински пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Филипински пезос калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 06:51
1 USD ($)
=
55,96665 PHP (₱)
1 USD = 55,966651 PHP
0,017868 USD = 1 PHP

Кој е тековниот курс за САД долар до Филипински пезос?

САД долар курсот до Филипински пезос = 55,97

Конверзија USD во Филипински пезос

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Филипински пезос со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPHP
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.01758
GBPinf0.8433810.643380.006220.01483
CADinf1.310861.5542910.009670.02304
JPYinf135.49544160.65718103.3639912.38190
PHPinf56.8854767.4492043.395630.419831

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Филипински пезос (PHP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PHP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Филипински пезос е валута во Филипини. Симболот за USD е $. Симболот за PHP е ₱. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Филипински пезос беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PHP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Филипински пезос = 55,97.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.