Thursday 22 February 2024

1 USD до PKR - САД долар до Пакистанска рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Пакистанска рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Пакистанска рупија или Пакистанска рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Пакистанска рупија калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Пакистанска рупија?

Amount
From
To

1 САД долар =

279,27 Пакистанска рупија

1 USD = 279,27 PKR

1 PKR = 0,00358 USD

САД долар до Пакистанска рупија conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 февруари 2024 08:50:22 CET

САД долар курсот до Пакистанска рупија = 279,27

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Пакистанска рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Пакистанска рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Пакистанска рупија (PKR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до PKR (Пакистанска рупија) ✅ USD до PKR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Пакистанска рупија (PKR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Пакистанска рупија ( PKR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Пакистанска рупија во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до PKR Промени Промени %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 279.25160570 PKR - -
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 277.16186253 PKR -2.08974317 PKR -0.74833703 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 279.17364601 PKR +2.01178348 PKR +0.72585148 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 279.25160570 PKR +0.07795969 PKR +0.02792516 %
Februar 17, 2024 сабота 1 USD = 279.48574623 PKR +0.23414053 PKR +0.08384572 %
Februar 16, 2024 петок 1 USD = 278.55153203 PKR -0.93421419 PKR -0.33426184 %
Februar 15, 2024 четврток 1 USD = 278.70680045 PKR +0.15526841 PKR +0.05574136 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPKR
USD11.08171.26380.74040.00670.0036
EUR0.924411.16830.68450.00610.0033
GBP0.79130.855910.58590.00530.0028
CAD1.35061.46101.706910.00900.0048
JPY150.3325162.6210189.9937111.308810.5379
PKR279.5014302.3484353.2404206.94771.85921

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Пакистанска рупија (PKR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PKR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Пакистанска рупија е валута во Пакистан. Симболот за USD е $. Симболот за PKR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 22, 2024. Девизниот курс за Пакистанска рупија беше последен пат ажуриран на Februar 22, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PKR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Пакистанска рупија = 279,27.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.