USD до PLN - САД долар до Полски злота валута конвертор

Нашиот САД долар до Полски злота конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.09.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Полски злота или Полски злота за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Полски злота калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.09.2022 21:18
1 USD ($)
=
4,95834 PLN (zł)
1 USD = 4,958340 PLN
0,201680 USD = 1 PLN

Кој е тековниот курс за САД долар до Полски злота?

САД долар курсот до Полски злота = 4,96

Конверзија USD во Полски злота

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Полски злота со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPLN
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.139310.743120.007060.20635
GBPinf0.8777210.652250.006200.18112
CADinf1.345681.5331510.009500.27768
JPYinf141.65035161.38403105.26330129.23002
PLNinf4.846065.521173.601200.034211

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Полски злота (PLN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PLN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Полски злота е валута во Полска. Симболот за USD е $. Симболот за PLN е zł. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 01, 2022. Девизниот курс за Полски злота беше последен пат ажуриран на Oktober 01, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PLN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Полски злота = 4,96.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.