Saturday 20 July 2024

1 USD до PLN - САД долар до Полски злота валута конвертор

Нашиот САД долар до Полски злота конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Полски злота или Полски злота за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Полски злота калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Полски злота?

Amount
From
To

1 САД долар =

3,94 Полски злота

1 USD = 3,94 PLN

1 PLN = 0,254 USD

САД долар до Полски злота conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 јули 2024 14:20:10 CEST

САД долар курсот до Полски злота = 3,94

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Полски злота

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Полски злота со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Полски злота (PLN) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до PLN (Полски злота) ✅ USD до PLN Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Полски злота (PLN) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Полски злота ( PLN )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Полски злота во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до PLN Промени Промени %
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 3.93896185 PLN - -
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 3.93550494 PLN -0.00345690 PLN -0.08776176 %
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 3.92669643 PLN -0.00880851 PLN -0.22382170 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 3.92771435 PLN +0.00101791 PLN +0.02592291 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 3.91364924 PLN -0.01406510 PLN -0.35809891 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 3.89723764 PLN -0.01641161 PLN -0.41934277 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 3.90038419 PLN +0.00314655 PLN +0.08073795 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYPLN
USD11.08931.29170.72610.00630.2539
EUR0.918111.18580.66660.00580.2331
GBP0.77420.843310.56220.00490.1965
CAD1.37721.50011.778910.00870.3496
JPY157.4850171.5430203.4233114.3558139.9813
PLN3.93904.29065.08802.86020.02501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Полски злота (PLN)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до PLN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Полски злота е валута во Полска. Симболот за USD е $. Симболот за PLN е zł. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 20, 2024. Девизниот курс за Полски злота беше последен пат ажуриран на Juli 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PLN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Полски злота = 3,94.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.