USD до QAR - САД долар до Катар риал валута конвертор

Нашиот САД долар до Катар риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Катар риал или Катар риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Катар риал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2023 16:33
1 USD ($)
=
3,64000 QAR (﷼)
1 USD = 3,640000 QAR
0,274725 USD = 1 QAR

Кој е тековниот курс за САД долар до Катар риал?

САД долар курсот до Катар риал = 3,64

Конверзија USD во Катар риал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Катар риал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYQAR
USD11.086661.237440.749680.007700.27465
EUR0.9202511.138750.689890.007090.25275
GBP0.808120.8781510.605830.006220.22195
CAD1.333911.449511.6506310.010270.36636
JPY129.82601141.07689160.6519097.32741135.65659
QAR3.641013.956544.505532.729580.028051

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Катар риал (QAR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до QAR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Катар риал е валута во Катар. Симболот за USD е $. Симболот за QAR е ﷼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 27, 2023. Девизниот курс за Катар риал беше последен пат ажуриран на Januar 27, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија QAR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Катар риал = 3,64.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.