Monday 25 September 2023

USD до RON - САД долар до Романски Леу валута конвертор

Нашиот САД долар до Романски Леу конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Романски Леу или Романски Леу за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Романски Леу калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Романски Леу?

Amount
From
To

1 САД долар =

4,67 Романски Леу

1 USD = 4,67 RON

1 RON = 0,214 USD

САД долар до Романски Леу conversion - Курсна листа на ажурирани: 24.09.2023 20:08

САД долар курсот до Романски Леу = 4,67

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Романски Леу

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Романски Леу со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.06721.22420.74120.00670.2145
EUR0.937111.14710.69450.00630.2010
GBP0.81690.871810.60550.00550.1753
CAD1.34921.43981.651610.00910.2894
JPY148.3045158.2674181.5510109.9244131.8171
RON4.66124.97435.70613.45490.03141

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Романски Леу (RON)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до RON калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Романски Леу е валута во романија. Симболот за USD е $. Симболот за RON е lei. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 25, 2023. Девизниот курс за Романски Леу беше последен пат ажуриран на September 25, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија RON има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Романски Леу = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.