Sunday 16 June 2024

1 USD до RON - САД долар до Романски Леу валута конвертор

Нашиот САД долар до Романски Леу конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Романски Леу или Романски Леу за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Романски Леу калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Романски Леу?

Amount
From
To

1 САД долар =

4,65 Романски Леу

1 USD = 4,65 RON

1 RON = 0,215 USD

САД долар до Романски Леу conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 јуни 2024 18:50:14 CEST

САД долар курсот до Романски Леу = 4,65

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Романски Леу

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Романски Леу со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Романски Леу (RON) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до RON (Романски Леу) ✅ USD до RON Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Романски Леу (RON) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Романски Леу ( RON )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Романски Леу во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до RON Промени Промени %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 4.65304565 RON - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 4.65571023 RON +0.00266458 RON +0.05726524 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 4.60509047 RON -0.05061976 RON -1.08726186 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 4.62879388 RON +0.02370341 RON +0.51472188 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 4.63190269 RON +0.00310882 RON +0.06716259 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 4.63439276 RON +0.00249006 RON +0.05375896 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 4.60403037 RON -0.03036239 RON -0.65515352 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.07201.26590.72720.00640.2149
EUR0.932911.18090.67840.00590.2005
GBP0.78990.846810.57440.00500.1698
CAD1.37521.47411.740910.00870.2955
JPY157.4050168.7356199.2668114.4639133.8284
RON4.65304.98805.89053.38370.02961

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Романски Леу (RON)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до RON калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Романски Леу е валута во романија. Симболот за USD е $. Симболот за RON е lei. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 16, 2024. Девизниот курс за Романски Леу беше последен пат ажуриран на Juni 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија RON има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Романски Леу = 4,65.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.