USD до SAR - САД долар до Саудиски риал валута конвертор

Нашиот САД долар до Саудиски риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Саудиски риал или Саудиски риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Саудиски риал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.08.2022 00:42
1 USD ($)
=
3,75000 SAR (﷼)
1 USD = 3,750000 SAR
0,266667 USD = 1 SAR

Кој е тековниот курс за САД долар до Саудиски риал?

САД долар курсот до Саудиски риал = 3,75

Конверзија USD во Саудиски риал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Саудиски риал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSAR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185690.761000.007280.26211
GBPinf0.8433910.641820.006140.22106
CADinf1.314051.5580610.009570.34442
JPYinf137.29007162.78325104.47821135.98486
SARinf3.815224.523662.903390.027791

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Саудиски риал (SAR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SAR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Саудиски риал е валута во Саудиска Арабија. Симболот за USD е $. Симболот за SAR е ﷼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 18, 2022. Девизниот курс за Саудиски риал беше последен пат ажуриран на August 18, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SAR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Саудиски риал = 3,75.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.