USD до SBD - САД долар до Соломонови Острови долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Соломонови Острови долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Соломонови Острови долар или Соломонови Острови долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Соломонови Острови долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 07:50
1 USD ($)
=
8,13228 SBD ($)
1 USD = 8,132281 SBD
0,122967 USD = 1 SBD

Кој е тековниот курс за САД долар до Соломонови Острови долар?

САД долар курсот до Соломонови Острови долар = 8,13

Конверзија USD во Соломонови Острови долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Соломонови Острови долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSBD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.11942
GBPinf0.8433810.643380.006220.10071
CADinf1.310861.5542910.009670.15654
JPYinf135.49544160.65718103.36399116.18047
SBDinf8.374019.929086.388200.061801

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Соломонови Острови долар (SBD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SBD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Соломонови Острови долар е валута во Соломонови Острови. Симболот за USD е $. Симболот за SBD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Соломонови Острови долар беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SBD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Соломонови Острови долар = 8,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.