Monday 17 June 2024

1 USD до SBD - САД долар до Соломонови Острови долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Соломонови Острови долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Соломонови Острови долар или Соломонови Острови долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Соломонови Острови долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Соломонови Острови долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

8,46 Соломонови Острови долар

1 USD = 8,46 SBD

1 SBD = 0,118 USD

САД долар до Соломонови Острови долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 јуни 2024 19:00:22 CEST

САД долар курсот до Соломонови Острови долар = 8,46

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Соломонови Острови долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Соломонови Острови долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Соломонови Острови долар (SBD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SBD (Соломонови Острови долар) ✅ USD до SBD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Соломонови Острови долар (SBD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Соломонови Острови долар ( SBD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Соломонови Острови долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SBD Промени Промени %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 8.46159704 SBD - -
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 8.46159704 SBD - -
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 8.46159704 SBD - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 8.45794709 SBD -0.00364995 SBD -0.04313553 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 8.45758942 SBD -0.00035767 SBD -0.00422879 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 8.47515086 SBD +0.01756144 SBD +0.20764120 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 8.43938831 SBD -0.03576254 SBD -0.42196942 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSBD
USD11.07111.26870.72770.00630.1182
EUR0.933611.18450.67950.00590.1103
GBP0.78820.844210.57360.00500.0931
CAD1.37411.47181.743410.00870.1624
JPY157.8115169.0282200.2201114.8468118.6503
SBD8.46169.063010.73556.15790.05361

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Соломонови Острови долар (SBD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SBD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Соломонови Острови долар е валута во Соломонови Острови. Симболот за USD е $. Симболот за SBD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 17, 2024. Девизниот курс за Соломонови Острови долар беше последен пат ажуриран на Juni 17, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SBD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Соломонови Острови долар = 8,46.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.