USD до SEK - САД долар до Шведска круна валута конвертор

Нашиот САД долар до Шведска круна конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Шведска круна или Шведска круна за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Шведска круна калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 01:59
1 USD ($)
=
10,34531 SEK (kr)
1 USD = 10,345307 SEK
0,096662 USD = 1 SEK

Кој е тековниот курс за САД долар до Шведска круна?

САД долар курсот до Шведска круна = 10,35

Конверзија USD во Шведска круна

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Шведска круна со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSEK
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.09517
GBPinf0.8433810.643380.006220.08026
CADinf1.310861.5542910.009670.12475
JPYinf135.49544160.65718103.36399112.89460
SEKinf10.5079212.459268.016070.077551

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Шведска круна (SEK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SEK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Шведска круна е валута во Шведска. Симболот за USD е $. Симболот за SEK е kr. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Шведска круна беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SEK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Шведска круна = 10,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.