Monday 17 June 2024

1 USD до SEK - САД долар до Шведска круна валута конвертор

Нашиот САД долар до Шведска круна конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Шведска круна или Шведска круна за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Шведска круна калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Шведска круна?

Amount
From
To

1 САД долар =

10,54 Шведска круна

1 USD = 10,54 SEK

1 SEK = 0,0949 USD

САД долар до Шведска круна conversion - Курсна листа на ажурирани: 17 јуни 2024 13:20:12 CEST

САД долар курсот до Шведска круна = 10,54

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Шведска круна

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Шведска круна со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Шведска круна (SEK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SEK (Шведска круна) ✅ USD до SEK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Шведска круна (SEK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Шведска круна ( SEK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Шведска круна во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SEK Промени Промени %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 10.53996227 SEK - -
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 10.63185090 SEK +0.09188863 SEK +0.87181177 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 10.63185090 SEK - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 10.53740780 SEK -0.09444310 SEK -0.88830348 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 10.40138963 SEK -0.13601817 SEK -1.29081245 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 10.43754175 SEK +0.03615212 SEK +0.34757014 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 10.50685047 SEK +0.06930872 SEK +0.66403295 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSEK
USD11.07111.26870.72770.00630.0951
EUR0.933611.18450.67950.00590.0888
GBP0.78820.844210.57360.00500.0750
CAD1.37411.47181.743410.00870.1307
JPY157.8115169.0282200.2201114.8468115.0088
SEK10.514611.262013.34027.65200.06661

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Шведска круна (SEK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SEK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Шведска круна е валута во Шведска. Симболот за USD е $. Симболот за SEK е kr. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 17, 2024. Девизниот курс за Шведска круна беше последен пат ажуриран на Juni 17, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SEK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Шведска круна = 10,54.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.