Wednesday 22 May 2024

USD до SGD - САД долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Сингапурски долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,35 Сингапурски долар

1 USD = 1,35 SGD

1 SGD = 0,743 USD

САД долар до Сингапурски долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 мај 2024 16:30:15 CEST

САД долар курсот до Сингапурски долар = 1,35

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сингапурски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Сингапурски долар (SGD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до SGD (Сингапурски долар) ✅ USD до SGD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Сингапурски долар (SGD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Сингапурски долар ( SGD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Сингапурски долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SGD Промени Промени %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 1.34694466 SGD - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 1.34733484 SGD +0.00039018 SGD +0.02896770 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 1.34603814 SGD -0.00129670 SGD -0.09624173 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 1.34603814 SGD - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 1.34637522 SGD +0.00033708 SGD +0.02504258 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 1.34656558 SGD +0.00019036 SGD +0.01413894 %
Mai 15, 2024 среда 1 USD = 1.34654927 SGD -0.00001632 SGD -0.00121189 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.08541.27110.73280.00640.7422
EUR0.921311.17100.67520.00590.6838
GBP0.78680.853910.57650.00500.5839
CAD1.36461.48111.734510.00871.0128
JPY156.1597169.4956198.4870114.43711115.8973
SGD1.34741.46251.71260.98740.00861

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SGD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за USD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 22, 2024. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Mai 22, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сингапурски долар = 1,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.